bamdadi
15 بهمن 1401 - 15:06

‌تمام اردستان ‌گازدار شد

فرماندار شهرستان اردستان ضمن اشاره به برق‌‌رسانی به ۲۳۰ روستا در منطقه گفت: تمامی مناطق اردستان از نعمت گاز بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اردستان‌، سیدمحمدهادی احمدی طباء ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افتتاح این پژوهش‌سرا در شهر زواره یک حرکت علمی و بالنده است که برکات آن برای شهرستان اردستان خواهد بود و این حرکات به دست خیران که همان مردم و ولی نعمت ما هستند شکل می‌گیرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ما از مردم بود و تنها انقلابی است هنوز به همت مردم سرزنده و پاینده و مستحکم مانده و همین مردم جمعی از آن‌ها خیران هستند که اگر در کشور این‌ها را نداشتیم خیلی از کارهای عمرانی کشور انجام نمی‌شد که خیلی از آن‌ها را در شهرستان اردستان در حوزه‌های درمان و فرهنگی شاهد بوده‌ایم.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: امروز همه به صورت جهادی در تلاش هستند تا مردمی که بیش از دو هزار و 500 سال زیر یوق طاغوت بودند این عقب افتادگی‌ها را جبران کنند و یک کار ابتکاری با عنوان اینکه در سال57 چه بودیم و الان چه هستیم و چه شدیم را شروع کردیم که ادارات با آمار مقایسه‌ای این عملکردها را برای مردم تبیین می‌کنند و در واقع انقلاب ما با کمک مردم به اینجا رسیده است.

وی افزود: در شهرستان اردستان در سال 57 گازکِشی نداشتیم و الان همه شهرستان اردستان گاز دارد و برق‌کِشی روستاهای اردستان دو روستا بوده الان 230 روستا و مزرعه دارای برق است.

احمدی طباء گفت: جاده‌های آسفالت پیش از پیروزی انقلاب 90 کیلومتر بوده اما الان به برکت انقلاب اسلامی 990کیلومتر شده است که این‌ها باید برای مردم گفته شود و در حوزه ورزش دو ورزشگاه داشتیم اما امروز 21 مجموعه ورزشی و زمین چمن مصنوعی 12 مورد داریم و در همین فضای آموزشی 40 مدرسه داشتیم که الان به 90 مدرسه رسیده است.

احمدی طباء بیان کرد: سهم مردم اردستان در موضوع علم و صنعت و معدن در زمان گذشته در اردستان صفر بوده است اما امروز دارای پنج مرکز آموزش عالی هستیم و بیش از 74 واحد صنعتی و کارخانه‌ای داریم که بعضا در کشور مطرح هستند و این‌ها موجب افتخار انقلاب اسلامی است و همین کارخانجات را مردم ساخته‌اند و دولت فقط تسهیلاتی را کمک کرده است و همین مراکز پژوهشی می‌تواند این رخوت علمی شهرستان را جابجا کند و از مدیران آموزش و پرورش می‌خواهم تا اردستان را به جایگاه علمی خود برگردانند.

انتهای پیام/802/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018559