bamdadi
15 بهمن 1401 - 11:06

مبارزه مسلحانه رزمندگان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در اریحا

مبارزه مسلحانه رزمندگان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در اریحا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نظامیان رژیم صهیونیست از صبح امروز (شنبه، 4 فوریه)، به بهانه دستگیری شماری از نیروهای مقاومت به اردوگاه «عقبه جبر» در جنوب اریحا یورش بردند که با مقاومت مسلحانه رزمندگان فلسطینی و ساکنان این اردوگاه مواجه شدند. 

وبگاه خبری فلسطینی «شهاب»، با پوشش اخبار این تجاوز صهیونیست‌ها نوشت که بلندگوهای مساجد در اریحا، ساکنان اردوگاه عقبه جیر را به ادامه مقابله با صهیونیست‌ها فرا می‌خواند. این در حالی است که تاکنون به گفته رئیس بیمارستان اریحا، پنج فلسطینی مجروح شده‌اند و حال دو نفر از آنها وخیم است. 

بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست نیروها و تجهیزات نظامی بیشتر و چندین بولدوزر برای تخریب منازل فلسطینی‌ها را وارد این اردوگاه کرده‌اند و در سایه تداوم درگیری رزمندگان فلسطینی با متجاوزان صهیونیست، دود بلندی از این اردوگاه برخاسته است.

به اعلام رسانه‌های فلسطینی، در حالی که درگیری‌ها ادامه دارد و رزمندگان فلسطینی با کوکتل مولوتوف یک خودروی نظامی را به آتش کشیده‌اند، نظامیان صهیونیست، با یورش به منزل «عونی لافی» از ساکنان این اردوگاه، او و پسرانش «محمد» و «جمیل» را بازداشت کردند. 

نظامیان صهیونیست برای تضعیف روحیه مقاومت، با وارد شدن به چندین مسجد، بلندگوهای این مسجد را فعال کردند و از طریق آن از فلسطینی‌های مبارز خواستند تا خود را تسلیم کنند اما مبارزان با تیراندازی به این جنگ روانی پاسخ دادند.

بر اساس این گزارش، اشغالگران همچنین راه‌های منتهی به ورودی اصلی شهر اریحا را مسدود کرده‌اند و کلیه ورودی‌های اردوگاه عقبه جبر را بسته‌اند. 

اشغالگران همچنین پیامک‌هایی را به ساکنان اریحا ارسال کردند و از آنها خواستند که از درگیری با نظامیان صهیونیست پرهیز کنند.

از سوی دیگر، تک‌تیراندازان صهیونیست بر روی کوه‌های مشرف به اردوگاه عقبه جبر مستقر شده‌اند.

در حال تکمیل...

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018183